AĞRI AHMED-İ HANİ HAVALİMANI
Nerden Gidilecek :Otel Metecan
Varılacak Yer :Ağrı Havaalanı
Kilometre Mesafe :9,00 km
Kaç Saatte :12 dk
Araç Tipi :Ticari Taksi
Fiyat :20,50 TL ile 30,50 TL Arası

Not: Taksi ücreti hesaplama araçları ve diğer taksi durağından çağırma uygulamaları üzerinden yaptığımız tahmini fiyat listesidir. Yukarıda verilen fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup tarifesine aittir, ve yaklaşık fiyatlardır, yol durumuna göre değişiklik gösterebilir. Köprü ve otoyol ücretleri hesaplamaya dahil edilmemiştir. Eğer seyahat ettiğiniz güzergâh paralı geçiş yapılan köprü ve otoyollardan geçiyorsa, buralarda ödenen bedeller yukarıda hesaplanan ücrete eklenecektir.

12 dakika Hakkari havaalanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Yol Tarifi karmaşık olmayıp rahatlıkla bulunabilecek bir durumdadır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler 0472 216 04 02 numaralı telefonuna ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

Ağrı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı 8 Ocak 1997 tarihinde hizmete açılmıştır. 2009 yılında pist, taksiyolları ve apronun genişletilmesine başlanmış, 2011 yılı başından itibaren tekrar hizmete açılmıştır. 2015 yılının Temmuz ayına Ağrı Havalimanı olan havalimanın ismi Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Adınıda Ahmed-i Hani, 17. yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam aliminin ismini Ağrı Ahmedi Hani havalimanı olarak adlandırılmıştır. Ağrı Havalimanı şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.

Bulunduğu Şehir Ağrı
Hizmete Giriş Yılı 1997
Havaalanı Statüsü Sivil
ICAO Kodu LTCO
IATA AJI
Trafik Tipi İç Hat
Terminal Binası Toplam Büyüklüğü 23676 m22
Coğrafi Koordinatları 39°3851¨N, 43°0143¨E

DHMİ Ağrı Havaalanı
Adres 100. Yıl Mahallesi, Unnamed Road, 04000 Yolluyazı Köyü/Ağrı Merkez/Ağrı
Telefon 0472 216 04 02
Faks 0472 216 04 01
E-Posta infoagri@dhmi.gov.tr

İstanbul Havalimanı ulaşım sayfamızı ziyaret eden sayın kullanıcılar. Bu sitedeki tüm içerik sadece ziyaretçileri bilgilendirme amaçlı olup zamanla değişiklik gösterilebilir. Bu sebeple kesin bilgileri bizzat telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. www.istanbul-havalimani-ulasim.com sitemizden yayımlanan bilgilerden dolayı eksik veya yalnış olduğu ortaya çıkan bilgilere göre hareket edilmesi sonucun da maruz kalınan herhangi bir hasara yönelik sorumluluk kabul edilmemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz