8.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 28, 2022
Ana Sayfa HAVALİMANLARI Ağrı Havalimanı Otobüs Saatleri ve Fiyatları

Ağrı Havalimanı Otobüs Saatleri ve Fiyatları

Şehir Merkezi ile Ağrı Havalimanı arasında Ağrı Belediyesi otobüsleri Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanın da uçak geliş ve gidiş saatlerine göre hizmet vermektedir. Ayrıca Ağrı Havalimanın da ki Ticari Taksiler ile de kolayca istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ağrı Havalimanı Belediye otobüs saatleri henüz yayınlanmamıştır. Lakin bu servisimiz havalimanın dan şehir merkezine otogara ve otellere her saat başı düzenli kalkan otobüs minibüs araçlarımızla gerçekleştirilen en ucuz ulaşım yolcu taşıma hizmetidir.

Aynı uçakla gelen ve aynı yöne istikamete gidecek yolcuları aynı araca birleştirilerek yapılan bu ulaşım servisi özellikle tek başına seyehat eden yolcular için oldukça ucuz ve ekonomiktir. Belediye tarafından öğrenci fiyatları 0.25 kuruş, yetişkin ücreti 1.5 TL, hastane ve mahalleler arasında çalışacak Hastabüsler ise halkı bir TL’den taşımaya başladı. Yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınarı ise bedava.

Ağrı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı 8 Ocak 1997 tarihinde hizmete açılmıştır. 2009 yılında pist, taksiyolları ve apronun genişletilmesine başlanmış, 2011 yılı başından itibaren tekrar hizmete açılmıştır. 2015 yılının Temmuz ayına Ağrı Havalimanı olan havalimanın ismi Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Adınıda Ahmed-i Hani, 17. yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam aliminin ismini Ağrı Ahmedi Hani havalimanı olarak adlandırılmıştır. Ağrı Havalimanı şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.

İstanbul Havalimanı ulaşım sayfamızı ziyaret eden sayın kullanıcılar. Bu sitedeki tüm içerik sadece ziyaretçileri bilgilendirme amaçlı olup zamanla değişiklik gösterilebilir. Bu sebeple kesin bilgileri bizzat telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. www.istanbul-havalimani-ulasim.com sitemizden yayımlanan bilgilerden dolayı eksik veya yalnış olduğu ortaya çıkan bilgilere göre hareket edilmesi sonucun da maruz kalınan herhangi bir hasara yönelik sorumluluk kabul edilmemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz