8.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 28, 2022
Ana Sayfa HAVALİMANLARI Batman Havaalanı Kozluk Arası Kaç km ve Saatte Gidilir

Batman Havaalanı Kozluk Arası Kaç km ve Saatte Gidilir

Batman havaalanı Kozluk arası kaç km (kilometre)’dir? Kozluk’tan Batman Havalimanı’na gitmek istiyen biri kaç saatte Batman Havalimanı’na ulaşır?

Batman Havaalani Batman kozluk arası mesafe : 54 kilometre.

Batman Havaalani Batman kozluk arası süre : 58 dakika.

58 dakika Batman havaalanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Batman Havalimanı taksi, minibüs ya da havalimanı servisleri ile Batman merkezinden kolaylıkla ulaşılmaktadır. Batman Havaalanı Yol Tarifi karmaşık olmayıp rahatlıkla bulunabilecek bir durumdadır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler 0488 218 04 44 numaralı telefona veya 0488 218 10 05 numaralı faksa ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Batman ili’nin ve merkez ilçe’nin yönetim merkezi olan şehirdir. Türkiye’nin Batman iline hizmet veren havalimanı açılmasından buna birçok ulaşımda kolaylık sağlamıştır. Batman havalimanı 1998 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı Askeri-Sivil kategoride hizmet vermekte olup, şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktaki silvan Yolu üzerinden Batman Havalimanı’na kent merkezine ulaşmak çok kolay. Ulaşım Taksi ve Belediye otobüsü ile sağlanmaktadır. 14`üncü İUS ÜS Komutanlığı kontrolü altında 1 adet 3048 x 45 ebatlarında piste, 1 adet 3048 x 23 Metre ebatlarında Paralel taksiyoluna sahiptir.

Batman kent merkezine sadece 7 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına şehirden sadece 10 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Şehirden havalimanına gelmek için belediye otobüslerinin gün içinde uçak seferlerine göre düzenlenen seferlerinden yararlanabileceğiniz gibi araç kiralayabilir, özel servisler için rezervasyon yaptırabilir veya havalimanı servislerine binebilirsiniz.

Bulunduğu Sehir Batman
Hizmete Giriş Yılı 29.08.2010
Havalimanı Statüsü Sivil-Askeri
ICAO Kodu LTCJ
IATA BAL
Trafik Tipi İç Hat – Geçici Hava Hudut kapisi (Hac ve Umre seferleri için)
Terminal Binasi Toplam Büyüklügü 20.741 m2
Cografi Koordinatlari 37°55`56¨N, 41°06`59¨E?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz