HAKKARİ YÜKSEKOVA SELAHADDİN EYYUBİ HAVALİMANI ULAŞIM
Nerden Gidilecek :Derecik
Varılacak Yer :Hakkari Havalimanı
Kilometre Mesafe :117,00 km
Kaç Saatte :156 dk
Araç Tipi :Ticari Taksi
Fiyat :236,50 TL ile 250,50 TL Arası

Not: Taksi ücreti hesaplama araçları ve diğer taksi durağından çağırma uygulamaları üzerinden yaptığımız tahmini fiyat listesidir. Yukarıda verilen fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup 2019 tarifesine aittir, ve yaklaşık fiyatlardır, yol durumuna göre değişiklik gösterebilir. Köprü ve otoyol ücretleri hesaplamaya dahil edilmemiştir. Eğer seyahat ettiğiniz güzergâh paralı geçiş yapılan köprü ve otoyollardan geçiyorsa, buralarda ödenen bedeller yukarıda hesaplanan ücrete eklenecektir.

156 dakika Hakkari havaalanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Yol Tarifi karmaşık olmayıp rahatlıkla bulunabilecek bir durumdadır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler (0438) 300 33 33 numaralı telefonuna ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

Adres: Çimenli, 30300 Karlı/Yüksekova/Hakkari
Telefon: (0438) 300 33 33

Yüksekova, Hakkâri ilinin üç ilçesinden birisi ve bu ilçenin yönetim merkezi olan şehirdir. Türkiye’nin Hakkâri iline hizmet veren havalimanı. Yüksekova ilçe sınırları içindedir. Havalimanına Müslüman lider Selahaddin Eyyubi’nin adı verildi. Selahaddin Yusuf bin Eyyub, Mısır ve Suriye sultanı, Eyyubi hanedanının kurucusu olan hükümdar. Hakkari merkeze 65 kilometre uzaklıktaki havalimanı, 2 milyon metrekare alana kurulu. Yüksekova’ya 5 km mesafedeki havaalanı yıllık 1 milyon yolcu kapasiteli. Sınır kentin dünyaya açılan penceresi konumu ile büyük önem taşıyan ünlü komutan Selahaddin Eyyubi’nin adını taşıyan Havalimanı 2015 ten bu yana hizmet veriyor. Yapımı beş yıl süren havalimanı için 102 milyon harcandı. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, Türkiye’nin 55. havalimanıdır.

2010 yılında yapımına başlanan Havalimanı 26.05.2015 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla muhteşem bir törenle hizmete açıldı. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik bir alan üzerinde kurulan Havalimanı Yüksekova Merkeze 5 km Hakkari’ye ise 79 km mesafededir. Bölge açısından stratejik öneme sahip olan Havalimanı İranın 5 milyon nüfuslu Urmiye kentine 50 km uzaklıkta İran’a açılan Esendere sınır kapısına ise 40 km uzaklıktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz