8.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 28, 2022
Ana Sayfa HAVALİMANLARI Diyarbakır Havalimanı Hangi ilçede

Diyarbakır Havalimanı Hangi ilçede

Diyarbakır Havaalanı hangi semttedir? Diyarbakır Havalimanı’na şehrin merkezinden otobüs, taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Diyarbakır, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık on ikinci şehridir. 1952 yılında hizmete giren ve şehre uzaklığı 11 km olan havalimanı, sivil-askerî kategoridedir. Havalimanına ulaşım taksi ve belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. 2008 yılı itibarıyla ILS kullanılmaya başlanmıştır; bu da düşük görüş şartlarından kaynaklanan sefer iptallerini büyük ölçüde azaltmıştır.

Adres: Yeni Mardin Yolu, Kamışlı Blv, 21090 Bağlar/Diyarbakır
Kodu: DIY
Telefon: (0412) 233 27 19
Sahibi: Türk Hava Kuvvetleri
Havalimanı tipi: Sivil – Askeri

DİYARBAKIR HAVAALANI
Nerden Gidilecek :Bağlar
Varılacak Yer :Diyarbakır Havalimanı
Kilometre Mesafe :17,00 km
Kaç Saatte :23 dk
Araç Tipi :Ticari Taksi
Fiyat :46,50 TL ile 60,50 TL Arası

Not: Taksi ücreti hesaplama araçları ve diğer taksi durağından çağırma uygulamaları üzerinden yaptığımız tahmini fiyat listesidir. Yukarıda verilen fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup tarifesine aittir, ve yaklaşık fiyatlardır, yol durumuna göre değişiklik gösterebilir. Köprü ve otoyol ücretleri hesaplamaya dahil edilmemiştir. Eğer seyahat ettiğiniz güzergâh paralı geçiş yapılan köprü ve otoyollardan geçiyorsa, buralarda ödenen bedeller yukarıda hesaplanan ücrete eklenecektir.

Yukarıda verilen saatler veya dakkada havaalanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Diyarbakır Havaalanı Yol Tarifi karmaşık olmayıp rahatlıkla bulunabilecek bir durumdadır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler 0 412 233 27 19(4 Hat) 0 412 233 23 82(2 Hat)  numaralı telefonuna ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz