Hakkari Havalimanı Şemdinli Arası Kaç Km

Şemdinli İle Hakkari havaalanı arası kaç km (kilometre)’dir? Şemdinli’den Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gitmek istiyen biri kaç saatte Hakkari Havalimanı’na ulaşır?

Şemdinli Hakkâri ilinin 3 ilçesinden birisi ve bu ilçenin merkezi olan şehir. Hakkari merkez ile Şemdinli, Hakkari arası 132 km’dir. Hakkari – Şemdinli, Hakkari arası mesafe süre olarak yaklaşık 2 saat 56 dakika sürecektir. Yüksekova’dan 2.110 metre yükseklikteki Haruna Geçiti ile ayrılan ilçe, Zap Suyu’nun bir kolu olan Şemdinli Deresi ve kolları tarafından sulanan bir alandan oluşur.

Şemdinli Hakkari havaalanı arası mesafe : 58 kilometre.

Şemdinli Hakkari havaalanı arası süre : 1 saat 14 dakika.

Adres : Çimenli, 30300 Karlı/Yüksekova/Hakkari

1 saat 14 dakika Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Yol Tarifi karmaşık olmayıp rahatlıkla bulunabilecek bir durumdadır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler (0438) 300 33 33 numaralı telefona ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, Türkiye’nin Hakkâri iline hizmet veren havalimanı. Yüksekova ilçe sınırları içindedir. İki yıl gecikmeyle 2015 yılında açılan havalimanına Kürt kökenli Müslüman lider Selahaddin Eyyubi’nin adı verildi. Yapımı beş yıl süren havalimanı için ?102 milyon harcandı.

Bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle 4 Ağustos 2015’te kapanan havalimanı, Temmuz 2016’da yapılan deneme uçuşunun ardından Eylül 2016’da tekrar ulaşıma açıldı. Ayrıca çatışmaların ardından havalimanının çevresi, güvenliği sağlamak amacıyla 2,5 metrelik beton duvarlarla çevrildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz