KÜTAHYA ZAFER HAVALİMANI

Zafer Havalimanı Afyon-Uşak-Kütahya illerinin Hava Ulaşım sorununu çözmek üzere projelendirilmiştir. Zafer Havalimanı, Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası havalimanı. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet vermesi nedeniyle Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanıdır. Açıldığı tarih itibarıyla Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır.
Zafer Havalimanı, Kütahya’ya 43 km, Afyonkarahisar’a 60 km, Uşak’a 101 km ve Eskişehir’e 118 km uzaklıktadır.

Zafer Havalimanı’na ulaşım servis, taksi veya özel araçla yapılmaktadır. Havalimanına düzenlenen servisler, belirli gün ve saatlere bağlı değildir. Havalimanında 87 otomobil ve 8 otobüs kapasiteli, 3150 m² otopark alanı vardır.

• Söz konusu ihaleyi IC İÇTAŞ 29 yıl 11 ay işletim süresi vererek ihaleyi kazanmıştır.

• Görevli Şirket; yatırımı 36 ay süre yerine, 18 aylık kısa bir sürede tamamlamıştır.

• Görevli şirket ile DHMİ Genel Müdürlüğü arasında Uygulama Sözleşmesi imzalanarak, 21.04.2011 tarihinde yer teslimi yapılmıştır.

• 25 Kasım 2012 tarihinde Sn. Başbakan’ ımızın da katıldığı törenle Zafer Havalimanı hizmete açılmıştır.

• Kara tarafında 17,620 m2 kapalı alan sahip iç ve dış hatlar terminalinde 19 adet Check-In kontuarı , 4 adet pasaport bankosu, iç ve dışhatlarda toplam 4 adet çıkış kapısı, yeme içme üniteleri, sağlık, bebek bakım, yöreye has ürünlerin ve el sanatlarının satışa sunulduğu hediyelik eşya mağazaları, 3 adet araç kiralama açılmıştır. Duty-Free mekanları posta hizmetleri ve 1 adet banka şubesi açılacaktır.

• Zafer Havalimanı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılan 29. Havalimanıdır. Ayrıca yine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce Engelsiz Havalimanı kuruluşu olarak ruhsatlandırılan 10.Havalimanı ve Yurt dışı uçuşların gerçekleşebilmesi için gerekli olan B Sınıfı Havalimanı Sertifikası alan bir Havalimanıdır.

• Havalimanımızda her türlü şartlarda ve olumsuzluk durumunda; Kuru kimyevi tozlu, Su Köpük sistemli Yangın Söndürme araçları, Karla Mücadele Araçları ve pist frenleme ölçüm cihazları tam teşekküllü olarak hizmet vermektedir.

• Ayrıca sağlık hizmetleri için Ambulans ve teknik ekiplerde mevcuttur.

Adres Kuyucak Köyü Mevkii Altıntaş / Kütahya / TÜRKİYE
Telefon 444 3 937
Faks +90 274 327 30 31
E-Posta : zaferairportinfo@zafer.aero

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz