MUŞ SULTAN ALPARSLAN HAVALİMANI
Nerden Gidilecek :Karaköprü
Varılacak Yer :Muş Sultan Alparslan Havaalanı
Kilometre Mesafe :21,00 km
Kaç Saatte :28 dk
Araç Tipi :Ticari Taksi
Fiyat :44,50 TL ile 54,50 TL Arası

Not: Taksi ücreti hesaplama araçları ve diğer taksi durağından çağırma uygulamaları üzerinden yaptığımız tahmini fiyat listesidir. Yukarıda verilen fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup tarifesine aittir, ve yaklaşık fiyatlardır, yol durumuna göre değişiklik gösterebilir. Köprü ve otoyol ücretleri hesaplamaya dahil edilmemiştir. Eğer seyahat ettiğiniz güzergâh paralı geçiş yapılan köprü ve otoyollardan geçiyorsa, buralarda ödenen bedeller yukarıda hesaplanan ücrete eklenecektir.

28 dakika havaalanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler 0436 250 00 04 numaralı telefonuna ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

Muş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ildir. 1992 yılında hizmete girmiştir. Türkiye’nin Muş iline hizmet veren havalimanı açıldığından beri pek çok yolcu taşıdı ve taşımaya devam ediyor. Şehir merkezine 17 km,Bitlis iline 80 km,Hasköy ilçesine 20 km,Sungu beldesine ise 5 km uzaklıktadır. 51.250 m² apronu ve birçok özelliği ile dikkat çeken 11.410 m²’lik yeni terminal binası Sultan Alparslan Havalimanı çok önemli bir tarih, kültür, medeniyet şehri olan Muş’a Alp Arslan veya unvanlarıyla Adudüddevle Ebu Şüca Muhammed Alp Arslan bin Davud, Büyük Selçuklu Devleti’nin ikinci sultanı olan Türk hükümdarın isimi konudu.

Havalimanı hizmetlerini DHMİ olarak toplam 88, Teknik işletim ve destek personeli olarak 12 ve Temizlik hizmet işlerini ise toplam 32 personel ile yerine getirmekteyiz. Her gün Ankara ve İstanbul’a karşılıklı seferlerimiz bulunmaktadır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı
Adres : Sungu Beldesi Şehit Naim Çiftçi Mahallesi Havaalanı Caddesi No:16 İç Kapı:Z4 MERKEZ/MUŞ
Telefon : 0436 250 00 04
Faks : 0436 250 00 01/02/07
E-Posta : infomus@dhmi.gov.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz