8.8 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana Sayfa HAVALİMANLARI Tillo’dan Siirt Havalimanı Arası Kaç km ve Saatte Gidilir

Tillo’dan Siirt Havalimanı Arası Kaç km ve Saatte Gidilir

Siirt havaalanı Tillo arası kaç km (kilometre)’dir? Tillo’dan Siirt Havalimanı’na gitmek istiyen biri kaç saatte Siirt Havalimanı’na ulaşır? Tillo‘dan 32 dakika’da Siirt havaalanına gidilir. Tabi trafik ve hava şartlarından bazen aksıyabilir. Siirt Havalimanı Yol Tarifi karmaşık olmayıp rahatlıkla bulunabilecek bir durumdadır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç hissedenler 90 484 254 22 02 numaralı telefona veya 90 484 254 20 02 numaralı faksa ulaşıp yardım talep edebilir veya merak ettikleri soruları sorup bilgi edinebilirler.

SİİRT KURTALAN SİİRT HAVAALANI ARASI MESAFE : 23 kilometre.

SİİRT KURTALAN SİİRT HAVAALANI ARASI SÜRE : 32 dakika.

ADRES: Siirt Dilektepe Yolu, 56220 Pınarca Köyü / SİİRT/Siirt Merkez/Siirt

Tillo, Siirt ilinin bir ilçesidir.
Tillo, Doğu Anadolu’daki din eğitiminde önemli yeri olan medrese kültürünün önemli merkezlerinden birisiydi. Doğu illerinde ve Tillo’da doğmuş pek çok İslâm âlimi bu medreselerde yetişmiştir. Bunlardan bazıları; Şeyh Mansur, Şeyh Mücahid, İsmail Fakirullah ve Erzurumlu İbrahim Hakkı’dır.

Aydınlar olan ilçe adının eski adıyla değiştirilmesi için 2013 Ekim ayında TBMM Başkanlığına sunulan yasa teklifinin 30 Ekim 2013 tarihinde mecliste kabul edilerek yasalaşmasının ardından 7 Kasım 2013 tarihli Resmî Gazetede yayınlanmasıyla ilçenin adı Tillo olarak değiştirilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz