Toplu taşımanın rahatlığından dolayı gerek yerli ve yabancı turistler gerekse Trabzon halkı öncelikli olarak toplu taşımayı tercih ediyor. HAVAŞ Otobüsü: Pek çok şehirde olduğu gibi HAVAŞ, Trabzon Havalimanı’nı kullanacak yolcular için de hizmet veriyor. Trabzon havalimanı transfer hizmetleri, araç, toplu taşıma gibi alternatiflerin dışında, son dönemlerde havalimanına ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelir.

Özel otobüslerde ulaşım için otobüsün içinden bilet alınırken belediye otobüslerinde Trabzon Kart geçerli oluyor. Trabzon Kartı’nızı 10 TL karşılığında edindikten sonra elektronik dolum makinelerinden kâğıt parayla dolum yapabilirsiniz. Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine veya Otogara gitmek isterseniz Havalimanı’nın önünden geçen yoldan Meydan Yönüne giden Dolmuşlara binerek isteğiniz yere gidebilirsiniz. Ücret 2,00 TL dir. Sürmene yönüne , Şehir Merkezine, Otogara Meydana rahatça gidebilirsiniz. Trabzon Forum Alışveriş Merkezine tek dolmuşla gidebilirsiniz.

İç hat uçuşlarına göre düzenlenen HAVAŞ otobüs seferlerinin saatlerinde, uçuş iptallerine bağlı olarak değişiklik yada iptaller yaşanabilmektedir. Mağduriyet oluşmaması adına seyahatiniz öncesinde 0850 222 0 487 numaralı HAVAŞ Çağrı Merkezi hattını ulaşarak bilgi almanız gerekmektedir.

Trabzon Otobüsleri: Havalimanı çıkışında ana caddede sağdaki üst geçidin oradaki duraktan Kanuni Numune Hastanesi Kaşüstü-Trabzon, Çimenli veya Pelitli-Trabzon ve Yomra otobüslerinden birine binebilirsiniz. Sahildeki perona kadar giden Yomra otobüsleri sabah 6.50’de başlıyor ve 19.30’a kadar devam ediyor. Bu otobüs aynı zamanda cumartesi günü 7.10-19.40 ile pazar günü 7.00-19.10 arası hizmet veriyor. Pelitli-Çimenli-Trabzon otobüsü Çimenli’den 7.00, 9.30, 13.00, 15.00, 17.45 ve 19.30 saatlerinde hareket ediyor sadece.

Havaş Trabzon Havalimanı Yolculuk Süresi: Yaklaşık 30 dakika olup, trafik yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Trabzon Havaş Servis Hareket Yerleri:
Beşirli Uzunkum Otel ve Orhan Petrol Ofisi Önü

Trabzon Havaş Servis Güzergahı
Beşirli, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu, Trabzon Havalimanı

Havaş Trabzon Yolcu Alma Noktaları
Beşirli Uzunkum Otel, Orhan Petrol Ofisi Önü, Yavuz Selim Bulvarı Migros Önü, Tanjant Yolu (Trabzon dersane Karşısı), Kiler Market Önü

NOT: Uçakların kalkış saatlerinden 2 saat önce uçak yolcularının otobüs kalkış noktasında hazır bulunmaları gerekmektedir. Talep doğrultusunda grup taşımacılığı yapılmaktadır.

Trabzon Havaalanı Şehir Merkezi arası Yolculuk Süresi
Yaklaşık 30 dakika olup, trafik yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Trabzon Havaş Bilet Fiyatı
8,00 TL (KDV dahil)

Trabzon Havalimanı’na inen tüm uçuşlar için Havaş otobüs seferi düzenlemektedir. Havaş otobüsleri yolcu çıkışı tamamlandıktan sonra yarım saaat içerisinde Trabzon havalimanı’ndan şehir merkezine hareket etmektedir. Havaş otobüslerini Havalimanı yolcu çıkışında görebilirsiniz.