8.8 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana Sayfa HAVALİMANLARI UŞAK HAVALİMANI

UŞAK HAVALİMANI

Ülkemizin en önemli kavşak noktalarından olan Uşak günden güne gelişen ekonomik ve sosyal yapı ile ege de bir eğitim kültür merkezi olma yolundadır. Şehir Merkezine 7 km uzaklıkta doğu batı konumunda kurulan Uşak Havalimanı, deniz seviyesinden 2898 feet (883 m) yüksekliktedir.Yaz-Kış mevsimlerinde belirlenen uçuş tarifelerine göre hizmet veren havalimanımız ilk olarak 20 Haziran 1998 tarihinde sivil hava ulaşımına açılmıştır.2002 yılında kapatılan havalimanımız daha sonra 2006 yılında tekrar sivil hava ulaşımına açılmıştır.

Küçük bir havalimanı olan Uşak Havalimanı genellikle şehir ve çevresinde yaşayanlar tarafından kullanılıyor ve iç hatlar ile aktarmalı dış hatlarla kenti Türkiye’ye ve dünyaya bağlıyor. Uşak Havalimanı’nda başta taksiler olmak üzere farklı alternatif araçlarla kent merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

50 araç kapasiteli otoparka sahip olan havalimanına Uşak merkezden nasıl ulaşım sağlanacağı ve neyle gidilir olduğu çok farklı alternatifler bulunduğundan dolayı oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezine yalnızca 7 kilometrelik mesafesinde Ankara Asfaltı üzeri 7inci kilometre İkisaray Mahallesi 64000 adresinde hizmet vermekte olan meydana park problemi yaşanmadığı için özel araçlarla gidilebilir.

Sınırlı zamanı olanlar için haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermekte olan ticari taksiler hızlı bir alternatif olmakla birlikte daha ekonomik bir seçenek isteyenler için belediyenin toplu taşıma araçlarını kullanması tavsiye edilir. Şehir merkezindeki belirli duraklardan yolcularını alarak yarım saatte alanda olan belediye otobüslerinin servis saatleri uçakların kalkış ve iniş saatine göre ayarlanmaktadır.

Bulunduğu Şehir: Uşak
Hizmete Giriş Yili: 1998
Havaalani Statüsü: Sivil / Askeri
ICAO Kodu: LTBO
IATA: USQ
Trafik Tipi: İç Hat-Dış Hat
Terminal Binası Büyüklüğü: 1.460 m2
Coğrafi Koordinatları: 38°40`53¨N, 29°28`18¨E?

Adres : DHMİ Uşak Havalimanı Ankara asfaltı üzeri 7 km. Merkez/UŞAK
Telefon : 0 276 253 38 55 (5 HAT)
Faks : 0 276 253 38 52
E-Posta : infousak@dhmi.gov.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz